asdsfafsd 5521 7213

Zdravé šťavy


Pomarančová šťava: zabraňuje zápalu


Ak vypijete pohárik 100% pomarančovej šťavy denne, pomôže vám to v boji proti zápalom v tele, ktoré môžu byť spustené rýchlym raňajkovým občerstvením. Vaše cievy budú viac chránené pred možným poškodením. Ochranný účinok môže pochádzať z vysokých úrovní flavonoidov, rastlinných pigmentov s protizápalovými účinkami, ktoré sa nachádzajú v šťave.

02-soda-alternatives-lemonade

Limonády: ničia obličkové kamene


Niektoré štúdie naznačujú, že limonáda môže zabrániť tvorbe obličkových kameňov, čo je bolestivý problém. Ak ste mali obličkové kamene, môžete znížiť riziko recidívy až o 90 % s dennou dávkou čerstvej limonády: Zmiešajte dva odšťavené citróny s 2 l vody a pite po celý deň.

03-soda-alternatives-grape-juice

Hroznová šťava: Podporuje funkcie mozgu

Je to dobrý zdroj antokyanov a antioxidantov, ktoré zlepšujú funkciu mozgu. V jednej štúdii, kde starší ľudia, ktorí pili hroznovú šťavu značky Concord denne po dobu 12 týždňov, ukázala výrazné zlepšenie v pamäťových testoch.

04-soda-alternatives-cranberry-juice

Brusnicová šťava: Udržuje zdravý močový trakt


Pohár má iba 45 kalórií. Brusnicová šťava môže predchádzať infekciám močových ciest a zlepšiť kardiovaskulárne zdravie, a to vďaka svojím silným antioxidantom. Len sa uistite, že nepijete “brusnicový koktail”, ktorý je naložený s cukrom a má veľa zbytočných kalórií. Cukor naopak môže vytvoriť  infekcie močových ciest. Ak chcete čítať viac podobných článkov, nezabudnite nám dať svoj páčik.