asdsfafsd 5521 7213

Zdravé šťavy


Pomarančová šťava: zabraňuje zápalu


Ak vypijete pohárik 100% pomarančovej šťavy denne, pomôže vám to v boji proti zápalom v tele, ktoré môžu byť spustené rýchlym raňajkovým občerstvením. Vaše cievy budú viac chránené pred možným poškodením. Ochranný účinok môže pochádzať z vysokých úrovní flavonoidov, rastlinných pigmentov s protizápalovými účinkami, ktoré sa nachádzajú v šťave.

02-soda-alternatives-lemonade

Limonády: ničia obličkové kamene


Niektoré štúdie naznačujú, že limonáda môže zabrániť tvorbe obličkových kameňov, čo je bolestivý problém. Ak ste mali obličkové kamene, môžete znížiť riziko recidívy až o 90 % s dennou dávkou čerstvej limonády: Zmiešajte dva odšťavené citróny s 2 l vody a pite po celý deň.

03-soda-alternatives-grape-juice

Hroznová šťava: Podporuje funkcie mozgu

Je to dobrý zdroj antokyanov a antioxidantov, ktoré zlepšujú funkciu mozgu. V jednej štúdii, kde starší ľudia, ktorí pili hroznovú šťavu značky Concord denne po dobu 12 týždňov, ukázala výrazné zlepšenie v pamäťových testoch.

04-soda-alternatives-cranberry-juice

Brusnicová šťava: Udržuje zdravý močový trakt


Pohár má iba 45 kalórií. Brusnicová šťava môže predchádzať infekciám močových ciest a zlepšiť kardiovaskulárne zdravie, a to vďaka svojím silným antioxidantom. Len sa uistite, že nepijete “brusnicový koktail”, ktorý je naložený s cukrom a má veľa zbytočných kalórií. Cukor naopak môže vytvoriť  infekcie močových ciest. Ak chcete čítať viac podobných článkov, nezabudnite nám dať svoj páčik.
Vezmi si svoju hodinu zdarma
Urobiť prvý krok je vždy najťažšie. Aby sme ti cestu za novou formou uľahčili,
tvoja prvá hodina v FIT UP! je na nás. Získaj ju teraz!
Chcem ju!
Chcem ju!