asdsfafsd 4409 7185

Víťazka FIT UP! premeny Laura odkazuje hejterom: “Ja už som to najdôležitejšie dokázala”

Júl prebehol ako voda a s ním aj naša fb súťaž “Moja FIT UP! premena”. A to znamená, máme víťaza! Respektíve víťazku, ktorou sa stala Laura Majeríková, naša členka vo fitness centre v Žiline.

Keď sa stretne svedomitosť s tvrdohlavosťou, prichádzajú výsledky. Tak to bolo aj v prípade Laury, ktorá v priebehu pol roka poctivým prístupom a pod vedením odborného trénera Juraja Keketyho dosiahla svoj cieľ, za ktorý si vyslúžila skvelých 4190 lajkov. A tie jej zasa zabezpečili víťazstvo našej súťaže FIT UP! premena.

Spýtali sme sa Laury na jej premenu, motiváciu, ale aj na reakciu jej kritiky na facebooku, že ide o podvrh.

Život pred a po. Zmenilo sa niečo? Kým som sa pustila do premeny, bola nešťastná sama zo seba, utiahnutá a vôbec som sa necítila dobre. Bola som unavená a stále hladná. Už po prvých zhodených kilách som na sebe videla zmeny, a to nie len na postave. Bola som aktívnejšia a mala som čoraz viac energie. Kedy prišiel ten zlomový bod, keď si si povedala, že už niečo so sebou musíš robiť?

Zlomovým bodom bolo obdobie okolo vianočných sviatkov 2014, keď som sa na seba pozrela do zrkadla a uvedomila som si, že som zasa tam kde som nechcela byť. Ja som si to totiž celý ten rok odmietala pripustiť, že to s mojou figúrou začína byť zlé. Jednoducho, zatvárala som pred tým oči.

Dôkaz, že jej premena je naozaj skutočná. Ako ti v tvojom úsilí  pomohol challenge? Ako ho hodnotíš?

Živo si pamätám, keď som si na facebooku všimla, že FIT UP! vyhlásil letný trénerský challenge 🙂 Úplne sa mi rozžiarili oči a pomyslela som si, vau, toto je moja šanca. Musím sa prihlásiť!

Za challenge som veľmi vďačná najmä preto, lebo to moju premenu neuveriteľne urýchlilo. Keby som to nezažila na vlastnej koži, tak by som ani neverila, aké je dôležité trénovať pod dohľadom odborníka, ako je náš tréner Juraj Kekety.

Nikdy by som sa sama nedokázala donútiť do takých výkonov, ako keď ťa pri tom tréner povzbudzuje a nenechá ťa to vzdať 🙂  Nebyť challengu, tak moja premena by sa do tejto fázy dostala asi až v lete 2016. A práve preto na tréningy chodím poctivo a som disciplinovaná. Ešte som nevynechala ani jeden a ani to nemám v pláne, pokiaľ medzitým neumriem 😉

Popíš nám tajomstvo tvojej premeny.

Rozhodla som sa, že budem cvičiť 5 – 6-krát do týždňa. Veď keď som sa mohla rok obžierať, tak za trest budem pol roka makať a nepoľavím! Každý jeden tréning som si aj pekne zapísala do diára, čo som cvičila a koľko.

A to štýlom 1 hodina posilňovania s tým, že som striedala partie: raz nohy+brucho, ďalší tréning brucho+ruky, inokedy ruky+nohy. Po silovej časti nesmela chýbať hodina kardia – väčšinou chôdza do kopca na páse, pričom som si kontrolovala pulz, aby sa pohyboval približne pri 125-135 tepov za minútu.

Dobre viem, že strava je 80% úspechu. Juraj mi upravil jedálniček presne na mieru a ja verím, že práve v kombinácii s poctivými tréningami to tak krásne funguje 🙂

Laura pred a po svojej premen

Tvoje stanovisko voči kritike na fb, že to nie je zdravé alebo dokonca podvod?

Vôbec som nečakala, že moja premena zaujme toľkých ľudí a že bude okolo toho taký rozruch. Práve naopak, bála som sa prihlásiť, že získam ledva 100 lajkov a bude to trapas 😀

95% ohlasov je pozitívnych a tých pár negatívnych, spochybňujúcich reakcií extra neriešim. Myslím si, že je evidentné, že v oboch prípadoch som to ja. Schválne som sa odfotila v tých istých plavkách, takisto vidno, že mobil je ten istý. Tetovať som sa dala 30.4.2015 a kvôli zopár teóriám som na mojom profile zverejnila príspevok, kde mám foto, ako ma tater tetuje.

A posledná vec bola, kam mi zmizla prebytočná koža. Keď sa dokáže žene po pôrode, ktorá naberie často aj 25 kíl, dať koža doporiadku, prečo by sa nemohla dať aj mne? Je síce pravda, že keď si rukami stlačím brucho, tak je vidieť, že jej mám trošku nazvyš.

Ale časom bude aj to v poriadku. Rozmýšľala som, že aj to odfotím neveriacim, ale potom som si povedala, že nie. Ja nemusím nikomu nič dokazovať. Ja už som to najdôležitejšie dokázala sama sebe, a to mi stačí 😉

Aké kroky podnikneš po skončení challenge, aby si si postavu udržala?

Neprestanem chodiť do fitness centra a nevrátim sa k starému štýlu stravovania. Jasné, že zhreším, a rada 🙂 Ale iba príležitostne.

Stanovisko trénera Juraja Keketyho k Laurinej premene:

Či je takáto premena vôbec možná? Čo sa týka konkrétne Laurinho prípadu, schudla vyše 17 kíl za viac ako pol roka, čo je menej ako tri kilá mesačne. To je zo zdravotneho hľadiska úplne v poriadku, pokiaľ chudla pod dohľadom odborníka. Laura je živý príklad toho, že keď sa naozaj chce a dodržiava sa to, na čom sa s trénerom dohodnete, tak sa výsledky zaručene dostavia.

Podľa Juraja ľudia, ktorí pochybujú o jej premene sú buď tí, ktorí problémy s nadváhou nikdy nemali, a tak sa o nič podobné nepokúšali. Alebo tí, ktorí problémy majú, no nenabrali odhodlanie to zmeniť. Alebo to skúsili, no keď nevideli výsledky, tak to vzdali.

Veríme, že príbeh Laury a jej premeny bude aj pre teba motiváciou začať pracovať na svojich cieľoch a vytrvať, kým ich nedosiahneš!