asdsfafsd 4013 7169

Tipy a triky z trénerského challenge

Ak sme ťa nevybrali do challenge, prinášame ti ako odškodnenie nejaké tipy. Alebo u nás cvičíš a chceš poznať zaručené recepty na úspech našich trénerov? O tom, čo by si mal o cvičení vedieť. Disciplína nie je iba slovo, ale základ každého úspechu. Môžeš dostať všetko na tanieri, no ak nebudeš dodržiavať určité zásady, nikdy nedosiahneš svoj cieľ (alebo nevyhráš trénerský challenge). To isté platí pre našich súťažiacich, ktorí sa snažia, no takisto im robí problémy. Niektorí chytili svoju šancu za pačesy, iní to už vzdali. MY sme ponúkli príležitosť, no výsledok si tvorí každý sám.


Tri piliere: strava, cvičenie a odpočinok


Zo dňa na deň kompletne zmeniť svoj denný režim je výzva. Možno väčšia ako celý trénerský challenge. Najmä ak človek obľubuje ponocovanie, alkoholové párty, čokoládu a podobne. Základ pravidelného cvičenia, ak chceš naozaj vidieť výsledky, je strava, cvičenie a odpočinok. Áno, otrávený pohľad, to hovorí predsa každý. No asi preto, že na tom skutočne niečo je. Žijeme v uponáhľanej dobe, plnej stresu a povinností. Je logické, že si množstvo ľudí nenájde čas na pravidelné jedlo, o jeho kvalite nehovoriac. Hoci by to mali byť len raňajky, obed a večera.


Problém s názvom jedálniček


Ak chceš brať cvičenie vážne, horeuvedené je základ. Ak ti dodržiavanie týchto zásad robí veľké problémy, najprv sa nauč pravidelnému režimu stravy, potom začni prispôsobovať stravu. Neboj sa, nie si jediný – aj našim účastníkom robí najväčšie problémy. Marek má v ideálnej podobe jedálnička jasno: “Zakázané je VŠETKO okrem vody, ryže, kuracieho masa, zeleniny a proteínu !!!!!! :D” Marek pri tréningu Marek pri tréningu


Rady trénera


  1. V jednoduchosti je pravda: dodržiavaj tri základné piliere.
  2. Zabudni na: sladkosti, sladené nápoje, tučné, vyprážané a ešte iné rýchle jedlá.
  3. Trénuj naplno, dopraj si odpočinok.
  4. Ak si unavený, nepresiluj sa do krajnosti. Ak sa však cítiš fajn, daj do toho 110%.
  5. Žiadne ponocovanie a veľké množstvá alkoholu.
  6. Cvič pravidelne.
Bez disciplíny a tvrdého tréningu to nejde. Bez disciplíny a tvrdého tréningu to nejde.

Tréning


A aký majú tréningový plán? Lucia ti to hneď vysvetlí: “15 minút kardio, hodina a pol mučenia na strojoch s činkami… a nakoniec ďalších 15 minút útrpného kardia 😀 Stále to bolí, ale pri tom je to aj sranda. Teším sa na každý tréning.” Veronika: "Tréneri sú úžasní, veľmi nápomocní a trpezliví hlavne." Veronika: “Tréneri sú úžasní, veľmi nápomocní a trpezliví hlavne.” Keďže väčšina je zameraná na chudnutie a posilňovanie, v tréningu majú zahrnuté všetko: odcvičenie všetkých svalových partií rôznymi spôsobmi, či už je to cvičenie na strojoch s jednorúčkami a obojrúčkami až po stabilné a nestabilné plochy a cvičením s vlastnou váhou. Snažíš sa schudnúť a cvičíš iba kardio? “Predtým som si myslela, že na chudnutie stačí kardio, ale zistila som, že to bol omyl. Aj pri posilňovaní sa chudne a treba naozaj to svalstvo spevniť,” hovorí Klaudia.


Jasný odkaz


“Moje motto je: Jediná vec, ktorá stojí medzi tebou a tvojím cieľom je tá debilná výhovorka, ako to nejde dosiahnúť. A úspech nie je bez pádov. Ja a tá strava, to je môj nepriateľ, raz za čas ma vždy stiahne dole,” hovorí Veronika. “Cítim sa lepšie, lebo váha išla dole. Aj bývalé zranenia bolia menej,” pochvaľuje si Robo. Legendárne veci sa predsa musia zdokumentovať :) Prelomové veci sa predsa musia zdokumentovať 🙂 Súťažiaci sa naučili nové cviky, tréneri ich usmernili a pomohli. A po ktorom cvičení boli najviac zničení? “Jednoznačne TRX!”

Nevieš, čo je TRX? Sleduj nás a onedlho to zistíš!