asdsfafsd 4225 7178

Pravidlá hry športového dňa

Stále ti nie je jasné, ako vlastne bude prebiehať športový deň a aké budú pravidlá hry v jednotlivých disciplínach? A aký je rozdiel medzi tréningovým pásmom a samotnou súťažou? Odpoveď na tieto a ostatné otázky o športovom dni nájdeš práve v tomto článku. Asi si už počul, že organizujeme FIT UP! športový deň v Bratislave ako aktívnu oslavu a privítanie leta. Toto naše jednodňové športové podujatie, ktoré sa uskutoční 20. júna na Kuchajde, je celé zorganizované len a len pre teba. Celá akcia bude rozdelená na 2 pásma: tréningy a súťaže. Súťažiť sa bude v každej disciplíne o členstvo vo fitness centre FIT UP! a mnohé iné ceny od našich partnerov Tripsy či FIT PLUS. Hlavnou cenou bude športové auto na víkend Hyundai Veloster od Autocomodex.


Ako a dokedy sa registrovať


Presný postup ako sa  prihlásiť na tréning či súťaž nájdete tiež v článku Chceš ísť na náš športový deň? Čo musíš vedieť. Registračná platba musí byť odoslaná do 15.6. a v predpredaji je iba 5€, na mieste bude 8€ (ak zostanú miesta). Štartovné 5€ v predpredaji sa platí pre obe pásma, pre tréningy aj pre sútaže iba jedna platba.


Všetko o tréningovom pásme a exkluzívnych tréningoch


Tréningy budú prebiehať od 9:00 do 11:00. Všetky sú vedené našimi kvalifikovanými trénermi.
CROSS UP! tréning je outdoorovým cvičením na rôznych miestach športového areálu Kuchajda. Tréneri naň využijú rôzne stabilné pomôcky, ako napríklad aj vežu priamo v areáli. Svoje miesto si v tréningu nájde však aj vyhradená bežecká dráha alebo pomocníci, ako sú kettlebelly, činky či lano. A na čo sa môžete najviac tešiť? Na obrovskú dynamiku a interaktívnosť celého tréningu!

Prebiehať bude každých 60 minúť od 9:00 do 11:00. Pri outdoorovom tréningu BEHU bude náš tréner dohliadať na správnu techniku dýchania ako aj samotného behu. Tréning bude využívať jednu z najúčinnejších metód rozvoja aeróbnej vytrvalosti – krátkoúsekovú a krátkointervalovú metódu. Behať sa bude teda 50×50 metrov a po záťaži na konci tréningu tréner ešte poradí správny strečing a spôsob regenerácie. Relaxačné cvičenie PILATESU je obmedzené len na dve skupiny po 15 ľudí. Prvý tréning  bude od 9:00 – 10:00 a druhý od 10:00 do 11:00. Na toto aktívne odbúranie stresu odporúčame priniesť si vlastnú karimatku.
  1. Pilates je  vhodný na tvarovanie tela, posilňuje hlboké svaly brucha a chrbtice. Pilatesom je možné však nielen vyformovať postavu, ale aj zmierniť rôzne bolesti a naučiť sa správne pracovať so svojím telom.
  2. Vítaní sú aj nováčikovia, ktorí by si to radi vyskúšali pod odborným vedením trénera. 🙂

Všetko o priebehu a pravidlách súťaží


Súťaže sa budú konať od 11:00 do 19:00 v nasledujúcich disciplínach: CROSS UP! – outdoorový súťažný tréning jednotlivcov pod dohľadom 2 kvalifikovaných trénerov. Súťaž bude v kategóriách muži a ženy, súťaží sa na čas. Po prvom kole sa z celkového počtu súťažiacich vyberie polovica mužov a polovica žien s najlepším časom, ktorý postúpia do druhého kola. To bude o niečo náročnejšie ako predchádzajúce. Z týchto vybraných do druhého kola sa potom vyberú prvé tri víťazné miesta ako pre mužov, tak i pre ženy. Presný popis dráhy nájdeš v tomto obrázku na FB evente bratislavského fitness FIT UP! športového dňa.

BEŽECKÉ PRETEKY na športovom dni budú rozdelené na mužskú a ženskú kategóriu, pričom všetci súťažiaci budú behať 7 km úsek okolo jazera Kuchajda. Aby si vyťažili zo svojho potenciálu v súťaži maximum, pred samotnými pretekmi bude ešte spoločná rozcvička (rozbehanie a strečing). Takisto po odbehaní tréner poradí spôsob regenerácie a správny strečing.

PLÁŽOVÝ TENIS. Plážový tenis je na Slovensku pomerne mladý šport. Jeho výhodou je dynamickosť a ľahké osvojenie si tejto hry. FIT UP! športový deň prináša možnosť si tento šport nielen vyskúšať, ale si v ňom aj zasúťažiť. Beach tenis sa hrá systémom štvorhry, pričom páry v tomto prípade môžu byť aj mix.
  1. Bude sa hrať systémom skupín. V každej skupine odohrá zápas každý s každým, a tí najlepší zo skupiny postupujú ďalej.
  2. Zápas sa hrá na jeden set a gemy sa hrajú bez výhody. Hráči medzi gemami menia strany.
  3. V prípade stavu 6:6 sa hrá rozhodujúci tiebreak. Beach tenisového turnaja sa môže zúčastniť maximálne 16 párov.
FUTBAL hrá max 10 tímov (1 tím: 4+1 brankár +2 náhradníci), pričom jeden zápas trvá 20 min. Hrá sa na umelej tráve, pričom zápasy sa budú hrať taktiež v skupinách systémom každý s každým, najlepšie tímy budú postupovať do semfinálne, kde budú bojovať o víťazstvo.
  1. Hra 2×10 minút čistého času.
  2. Hokejové striedania – kedykoľvek môže ktokoľvek striedať.
  3. Bude sa hrať footsolovými pravidlami: auty sa budú kopať, brankár loptu vyhadzuje z rúk, brankár nemôže vyhadzovať loptu cez pol ihriska.
STREETBALL je šport podobný basketbalu, tímy sú však zložené len z 3 hráčov ( +1 náhradník) a hrajú iba na jeden kôš. Herný systém začína taktiež v skupinách, kde hrá každý s každým. Z týchto postúpia najlepší do záverečného vyraďovacieho pavúka. Jednotlivé zápasy sa hrajú buď na 12 min, pričom vyhráva tím, ktorý má na konci viac bodov. Zápas sa však končí aj skôr vtedy, ak jeden z tímov získa ako prvý 16 bodov. Streetballového turnaja sa môže zúčastniť maximálne 12 tímov.

STOLNÝ TENIS. Jednotlivci budú hrať v skupinách na troch zabudovaných hracích stoloch a podľa počtu prihlásených postupujú do hlavného pavúka, kde hrajú systémom play off. Jeden zápas sa hrá na dva víťazné sety do 21.

Prosíme o pochopenie, že v prípade zrušenia registrácie sa platba nevracia.

Dúfame, že už ti je systém hry jasnejší, stačí sa už len registrovať! 🙂