asdsfafsd 5373 7209

Máme víťazov Jarného challengu 2016!

Prečítajte si ako sa darilo našim súťažiacim Jarného challengu  2016 počas troch mesiacov pod dohľadom našich FIT UP! trénerov.

Petržalka

petržalka

„Tohtoročný Challenge hodnotím opäť veľmi pozitívne, nielen vďaka “správnej pätici” a ich súdržnosti, ale hlavne za ich maximálne úsilie, odhodlanie a vzornú pravidelnosť! Musím podotknúť, že žiaden z challengerov nebol /už/ na začiatku obézny, preto sa muselo fungovať vo vysokofrekvenčnom tempe, aby bol výsledok viditeľnejší. Začalo sa naplno a postupne sme pridávali.” Hovorí petržalský tréner Marek Granát

Víťaz sa tým pádom nevyberal vôbec jednoducho ale stal sa ním nakoniec Štefan Horňák.

Štefan počas svojej “premeny” zaznamenal obrovský výkonnostný progres, počnúc technikou, až po samotnú redukciu. Nechýbal ani na jednom tréningu a svojim pozitívnym prístupom dokázal hlavne sám sebe, že pokiaľ sa chce, tak sa dá. Pevne verím, že jeho motivácia sa prehĺbila a že budeme pokračovať ďalej na budovaní ich cieľov.petržalka

stefan hornák

Natalia Arpová

Jediná dáma nášho mužského kolektívu. Postupne si osvojila skvelú techniku a vytrvalosť a jej večný úsmev na tvári dotváral dojem úplnej komplexnosti. Za 3 mesiace si vymodelovala krásne “letné nohy a zadok”, čo bolo jednou z jej mét.

Peter Lohnický

V zdravom tele, zdravý duch! Žrebec, makač a humorista v jednom. Jeden z ťahúňov skupiny, ktorý vždy cvičil do poslednej sekundy. Dobre kondične pripravený už pred začatím Challengu, ktorým iba navýšil svoje atribúty. Do bodky splnil moje očakávania a som veľmi rád, že mohol byť súčasťou našej posádky.

Rastislav Lučivjansky

Kamarát, bývalý futbalista a stále aktívny cvičiaci, ktorý bol taktiež ťahúňom skupiny. Rasťovi sa aj bez radikálnej zmeny stravovania podarilo redukovať “zbytočný tuk” zo zákerných partií, jeho hybnosť sa zvýšila minimálne o 50%, rovnako tak aj jeho svalstvo, ktoré veľmi pekne priamo úmerne vystúpilo z tieňa tukových zásob.

Ivan Ivanovič

Najzapamätateľnejší článok jarnej výzvy. Jeho neutíchajúca originalita a svojrázny prejav, dokonale zapadli do mozaiky Challengu. Ivan začal so samotným cvičením tesne pred zahájením. Podarilo sa mu taktiež ako ostatným redukovať a posilniť technickým spôsobom partie, ktoré boli dovtedy nepoznané. Aktívnym prístupom si vybudoval pozíciu reportéra a maskota skupiny, za čo som mu veľmi vďačný!

  Staré Mesto Staré Mesto

Štúdio v Starom meste bolo pod dohľadom trénerky Moniky Kazárovej. Challenge v Starom Meste prebiehal zo začiatku veľmi úspešne, avšak po krátkej dobe museli Challenge kvôli pracovným povinnostiam opustiť Alexandra Lešaničová  a Miriam Hozáková. Naďalej ostali o výhru bojovať a trénovať tri ženy.

Katarína Smíkalová

Katka je jedna z dvoch najlepších súťažiacich, chodila na Challenge poctivo a načas. Ak musela vynechať tréning bolo to len pre vážnejšiu vec, napr. dvakrát musela ísť súrne k zubárovi. Pre nič iné Challenge nevynechala. Dvakrát sme spolu menili aj jedálniček, prvýkrát hneď na začiatku a druhýkrát pred koncom súťaže. Katka sa rada pýta a zaujíma sa o všetko, čo sa týka stravy a cvičenia. Vidno, že chce mať výsledky. Taktiež cvičí aj individuálne ako klientka môjho kolegu. K tomu všetkému je zodpovedná a ak nemohla prísť, dala mi vždy vopred vedieť. Katku hodnotím veľmi pozitívne,  a preto si zaslúži byť víťazkou už po druhýkrát. Gratulujeme Katka!

  staré

Simona Zamišková

Simonka je taktiež jedna z tých spomínaných dvoch najlepších, ktoré chodili poctivo. Často sa zaujímala, keď chcela niečo vylepšiť alebo zmeniť. Na začiatku sme jej hneď nastavili jedálniček, ktorý striktne dodržiavala. Keď sme zmenili tréningy a začali aj so silovými cvičeniami, hneď sa to prejavilo aj na jej postave a krásne sa vyformovala.

Nina Šarkozyová

Ninu onedlho čakajú štátne skúšky z medicíny, čo sa odrazilo aj na jej tréningoch. Nebola v maximálnej pohode a nevedela sa sústrediť iba na tréning. Snažila sa, no cvičenie ju nenadchlo tak ako napríklad jej kolegyne.

Trnava

trnava

V Trnave sa uskutočnil Challenge po prvýkrát a zožal úspech pod dohľadom trénerky Lucie Žuffovej.

Ivan Krajčír

Ivan sa chcel do Challengu veľmi dostať a zmeniť tým svoju postavu ale aj zdravie. S Ivom boli začiatky veľmi ťažké a priznám sa, že ma vedel niekedy dostať do vývrtky. Ivo bol prvý mesiac v tom, že bude kvalitne a zdravo chudnúť na bábovke s grankom, krupičnej kaši a segedíne. Našťastie prišiel na to, že tieto potraviny nepatria zrovna k tým zdravým a výživným, ak sa bavíme o racionálnej strave, ale ani k vhodným, ak chceme riešiť chudnutie a správne pomery makroživín. S Ivom ani cvičenie nebolo na začiatku ľahké. Bol neskutočne poskracovaný, zhrbený, nedokázal spraviť drep a o niečom, čo by sa podobalo na výpad som mohla len snívať. Samozrejme všetko to chcelo čas. Každý tréning sme robili strečing, ktorý vykonával aj doma, čo sa už po dvoch týždňoch nesmierne pozitívne prejavilo, najmä na ohybnosti a technike cvikov. Ivo nevynechal jediný tréning, za čo si zaslúži obrovskú pochvalu a tiež chodil do FIT UP! cvičiť aj mimo našich tréningov. Z trnavských challengerov má za sebou bezkonkurenčne najlepšiu premenu a to konkrétne 14 kíl dole. Preto Ivovi jednoznačne patrí byť víťazom nášho Challengu. Ivo so mnou pokračuje v cvičení ďalej a pevne verím, že tie výsledky budú ešte oveľa krajšie. Ivo gratulujem a ďakujem!

Ivan Krajčír ivan graf

Karin Kubíková

Kajka s nami cvičila približne prvé tri týždne. Makala naplno a zmenila aj jedálniček. Neskôr však prišla nová pracovná ponuka a Kaja sa už ďalej nemohla zúčastňovať našich tréningov. Challengeri nakoniec zostali iba štyria.

Martina Miháliková

Maťa po prvom týždni nahradila svoju sestru Petru, ktorá bola pôvodne vybratá do Challengu. Petra to mala v práci náročnejšie a často by musela vynechávať tréningy. Preto sme sa rozhodli namiesto nej zobrať do jarnej premeny Maťu. Maťa je veľmi šikovná a snaživá. Makala poctivo, nevynechala ani jeden tréning. V jedálničku bola naozaj striktná a dodržiavala všetko tak, ako som im poradila. Ku koncu som si však všimla, že začala jesť stále menej a menej, čo rozhodne nebolo správne, no už zase začína jesť tak, ako by mala. S Maťkou pokračujeme v cvičení aj po skončení Challengu, z čoho sa veľmi teším, keďže chce na sebe pracovať dlhodobo.

Martin Vanko

Do Challengu bol vybratý spolu so svojou priateľkou Kajou. Bola to radosť na nich pozerať. Neskutočne sa na tréningoch ťahali a podporovali. Rovnako tomu bolo určite aj v kuchyni pri stravovaní. No potom, ako Kaja skončila, bolo vidieť, že Maťo stratil motiváciu. Čo je obrovská škoda, keďže každý od neho (a určite aj on sám) očakával najväčšiu premenu. Motivácia je v chudnutí kľúčová a ak ju človek stratí, vykašle sa nato. Spočiatku Maťo chodil na všetky tréningy a makal naozaj poriadne, bez výhovoriek, no postupom času chodil na tréningy menej a dával prednosť niečomu inému. Konečná bilancia je mínus jeden kilogram. Verím však a dúfam, že sa tento krásny pár nejak zmobilizuje, začnú spolu chudnúť a dosiahnu výsledok, aký chceli mať po absolvovaní Challengu. Budem držať palce.

Natália Blahová

Natália prišla podľa môjho názoru do Challengu už s relatívne dobrou postavou , najmä s neskutočným zadkom. Nejaká svalová hmota tam tiež bola, čiže potrebné bolo viac zamakať skôr na strave. Zo začiatku som mala pocit, že stravu ako-tak dodržiavala. Neskôr to však nestíhala a vrátila sa k pôvodnému stravovaniu, čo je škoda. Natália na tréningoch makala technicky úplne ukážkovo a jednoznačne najlepšie zo všetkých mojich challengeristov, taktiež jej nasadenie bolo skvelé. Na šport je to proste talent.

Žilina

received_10204677453615336

V Žiline trénoval challengeristov tréner Juraj Kekety. Prečítajte si ako zhodnotili Challenge naši súťažiaci.

Juraj Hollý

Juraj je chlap ako hora 🙂 dva metre a 160kg, očakávania veľké ale je povolaním kuchár, takže to trošku flákal so stravou ale dal dole 20 kg a preto ho určujem za víťaza.

Juraj: „Challange mi dal okrem toho že som spoznal nových ľudí aj pohľad na to, ako sa dá schudnúť a udržiavať si dobrú kondičku aj cvikmi  s vlastným telom a nie len činkami. Pre mňa táto súťaž vniesla do môjho života veľkú zmenu a hlavne konečne aj odhodlanie a chuť do fitnesu nie len rečami ale aj realitou. Ďakujem všetkým ktorí mi to umožnili a hlavne trénerovi za moju premenu.”

12719609_1136837783013113_6161778252872414622_o

JURAJ HOLLY

Ivana Bajová

Ivka nahradila na poslednú chvíľu jednu pani. Chcela spevniť a naučiť sa správne cviky, čo sa aj podarilo.

Ivka: „V prvom rade som spoznala skvelých nových ľudí, s ktorými sme si sem tam zanadávali ale na druhej strane sa aj zasmiali. Spoznala som trénera, ktorý to s nami nemal dvakrát ľahké ale nejako to snami už dobojoval. Vďaka nemu som sa naučila správne cvičiť niektoré cviky aj keď som si myslela, že ich viem. Mýlila som sa! Naučila som sa tiež, že ak chcem niečo dosiahnuť musím proste makať. Veľké ďakujem nášmu trénerovi za to, že to vydržal. ĎAKUJEM!“

Martin Rogoň

Začal s výborným nasadením, po prvom mesiaci zhodil 9 kg dole a zdalo sa, že bude víťaz ale potom sa prestal zúčastňovať tréningov a pred koncom bol už iba 3-4 krát, čo je veľká škoda.

Martin: „Táto súťaž mi dala veľa pozitívneho, hlavne som zistil že pokiaľ nezmením svoju životosprávu , kilá dole nepôjdu. A tiež som spoznal veľa dobrých ľudí v tíme a hlavne výborného trénera, ktorý nás nešetril pri tréningoch.“

Renáta Kováčiková

Renátka sa snažila od začiatku naplno trénovať ale jej strava nebola vhodná. Po niektorom meraní si vstúpila do svedomia, začala sa viac snažiť a podarilo sa jej pekne zhodiť. Ona jediná aj pokračuje ďalej, pod mojím vedením, čo ma teší.

Renáta: „Challenge mi dal veľa. Spoznala som nových ľudí ale hlavne skvelého človeka a trénera, za čo som vďačná. Pomaličky idu kilá dole, cítim sa lepšie a budem v tom pokračovať ďalej s mojím super trénerkom, za čo Tebe Juraj, veľmi pekne ĎAKUJEM a teším sa na ďalšie dni cvičenia pod tvojim vedením.“

Ružinov ružinov 2 „Tento rok sa FIT UP! Ružinov po prvýkrát zapojil do FIT UP! Challangu, kde sa aj toto štúdio premenilo na zónu tvrdého režimu, nekompromisných tréningov a rôznych kondičných skúšok. Tréningy boli zo začiatku postavené predovšetkým na získanie kondície, ktorú dievčatá potrebovali, nakoľko sa ani jedna z účastníčok už dlhšej dobe pred Challengom nevenovala žiadnej pohybovej aktivite. Pasovali sme sa s hmotnostnými rozdielmi, ktoré bránili zverenkyniam v rovnakej štruktúre tréningu. No dievčatá to veľmi dobre zvládli a už po úvodnom mesiaci sme zaznamenali po kondičnej stránke pozitívne zmeny. Zvyšné mesiace sme sa predovšetkým venovali funkčnému tréningu, zameriavali sme sa na nadobudnutie sily, rýchlosti a vytrvalosti. S použitím náčinia ako napr. bosu, trx, fitlopty, kettlebell, overball začali dievčatá postupne dokonale ovládať svoje nadobudnuté kondičné a silové schopnosti. V druhej fáze už boli badateľné aj zmeny na ich postavách, a to vďaka kruhovému tréningu, ktorý som aplikovala na zverenkyne. V záverečnej fáze už aj samé vo voľnom čase chodili behávať, čo svedčí o ich motivácii a pevne verím, že naďalej budú aj po skončení Challangeu pilne trénovať,“  povedala ružinovská trénerka Lucia Moncman

Daniela Ralbovská
Daniela, ktorá sa vďaka svojej trpezlivosti a odhodlanosti stala našou víťazkou. Je maminou dvoch detí, čo kvitujem na 100 %, keďže pre deti si zabezpečiť babysitting a ešte namiesto vyložených nôh ísť makať do fitka si žiada pekný kus odvahy a silnej vôle. V mene celého FITup Ružinov srdečne gratulujem. ružinov daniela ralbovská Dominika Ošková  je jednou zo študentiek VŠ, ktorá tento rok promuje a práve z tohto dôvodu, aby v slávnostný deň vyzerala čo najlepšie, sa do Challangeu prihlásila. A neurobila zle J Dominika je „makač“ od narodenia, veľmi milá osôbka, ktorá ma na každom tréningu rozveselila alebo pobavila. Samozrejme treba vyzdvihnúť, že vždy bola na100% koncentrovaná počas tréningu a náležite si ho aj odtrénovala. Ako som sama za seba babám povedala, všetky sú pre mňa víťazky, takže aj Dominike gratulujem k jej osobnému úspechu. Domi ideš! Dominika Kubicová je ďalšou študentkou VŠ, mladá krv, ktorá sa mnoho krát počas dlhých troch mesiacov prekonávala a statočne bojovala. Veľká poklona, také sebazapieranie sa vidí len málokedy. Správne namotivovanie a odhodlanie priviedlo aj Dominiku na správnu cestu, o čom svedčí aj zdravé varenie na internáte. Prajem veľa študijných úspechov a Domča makaj!!! Eva Kucbelová a Paulína Mokošová  uzatvárajú našu slávnu päticu, avšak nedostali sa s nami až do cieľa, kvôli pracovným povinnostiam. Pokiaľ nás na tréningoch sprevádzali, užili sme si veľa zábavy, a tak ako ostatné baby, makali čo im sily stačili. Dievčatá, výhra je pre Vás už len to, že ste sa vôbec zúčastnili. Prajem všetko dobré. ivan ružinov tranvaááá   Ak sa vám náš dlhý článok páčil dajte nám svoj páčik 🙂