asdsfafsd 13596 13602

Leto prichádza

Na jeseň si si hovoril: „Ešte je dosť času, formu urobím za 10 mesiacov…“ V zime: „Ešte je dosť času, veď aj tak sú ešte Vianoce, to si brániť určite nebudem…“ Na jar už začalo prituhovať, ale boli tu ešte slová: „Ide Veľká noc, potom už začnem…“ Pláže, kúpaliská, more, super pocit. To všetko ťa v lete čaká. Na to, aby si si toto všetko užil, potrebuješ jedno. Telo, aspoň to svoje. Tak ako dobre sa cítiš niekde, kde je poriadok a všetko funguje, tak dobre sa cítiš aj vo svojom tele. Ak je v tvojom tele poriadok, tak funguje ako hodinky. My ti prajeme, aby si pocit tela na tvojom maxime zažil už toto leto. Počas zvyšku roka si možno nedávaš pozor na to čo ješ, kedy chodíš spať a cvičiť sa ti možno tiež nechce. Tu je pár rád ako sa dostať do formy. Ak sa ich budeš držať, bude tvoja cesta za lepšou formou o to ľahšia.
  1. Strava Keď si dáš vyhľadať publikácie o zdravej strave, Amazon ti ponúkne viac ako 16 000 titulov, ktoré prisahajú, že len oni ti dajú to čo chceš, a to postavu tvojich snov. Niektoré propagujú paleo, iné vegánstvo, niektoré ti hovoria aby si jedol často a málo, iné radia aby si jedol sporadicky ale veľké porcie. To, že ich existuje taký počet, však hovorí iba jedno.  Ciest k tvojmu cieľu je viacero a možno neexistuje jediný osvedčený spôsob. No všetky sa zhodnú v jednom, viac ako kvantita jedla, rozhoduje jeho kvalita. Pre svoju letnú formu teda dbaj na čo najvýživnejšie potraviny.
  2. Pohyb V zime sa ani lístok nepohne a dni sú krátke. Všetko akoby spalo. Preto je niekedy ľahšie odmietnuť pozvanie na športovanie. Človek sa radšej schúli pod deku a užíva si zimu ako rádový medveď, leňošením a pospávaním. Ale ako hovorili už antickí Gréci: „Autá musia jazdiť, vtáky spievať a telo sa má hýbať.“ Prospeje to tvojim kĺbom, svalom a aj hlave, trochu „vypustiť paru“ vo fitku, alebo len tak zmeniť prostredie a trochu sa ponaťahovať na podložke. Hlavné je hýbať sa. Neskáč do toho rovnými nohami, začni pomaly, nech sa telo preberie. Všetko s rozumom. Radíme skôr kratšie, ale o to častejšie, telo si skôr zvykne a pripomenie si dávnu silu. A neboj sa, ani sa nenazdáš a budeš hviezda miestnej diskotéky, alebo majster sveta (len to asi príde až budúce leto).
  3. Odpočinok Táááák, toto je téma, ktorá všade chýba. DOSTATOK ODPOČINKU. Áno leto je plné festivalov, lákavých akcií a nových ľudí. No nezabúdaj na seba, na svoje telo, potrebuje trochu spánku, trochu nič nerobenia. Dopraj si aspoň 8 hodín spánku každý deň.
Leto prichadza   Jedz zdravo, dobre sa hýb a odpočívaj tak ako keby si to myslel vážne. Ak nebudeš vedieť ako ďalej a budeš potrebovať trochu poradiť, určite sa ozvi komukoľvek z nášho teamu, v každom našom štúdiu máme odborníkov, ktorí ti pomôžu najlepšie ako vedia a zároveň vedia najlepšie ako ti môžu pomôcť. Držíme palce Team FIT UP!