asdsfafsd 3988 7166

Kto vlastne bojuje v trénerskom challenge?

Možno si ich aj ty už stretol v petržalskom fitku a ani o tom nevieš. Možno aj vieš ako vyzerajú, no nespoznáš ich. A prečo sme si ich vlastne vybrali? Sme naozaj vďační za každú jednú prihlášku, ktorú ste nám poslali. Prečo sme si však vybrali práve tých účastníkov, ktorých sme nakoniec zvolili?

Cez fitko k horolezectvu


Veronika Benešová chce dokázať sebe i svojej rodine, že jej výzor nie je žiadna genetická chyba, ako jej neustále opakovali. Odhodlala sa na sebe makať a začala u nás cvičiť dva mesiace pred prihlásením do challenge. Počas tohto času už stihla zhodiť nejakých cca 10 kg, avšak to bol pre ňu iba začiatok. Jej snom je horolezectvo, lenže na to by potrebovala schudnúť ešte aspoň ďalších 20 kg tuku, nabrať svaly a kondičku. S jej odhodlaním by to, samozrejme, zvládla aj bez nás, ale takto sme prispeli našou troškou a pomohli jej k splneniu jej veľkému snu. Ako sama hovorí: Tri múdre mozgy sú lepšie ako ten môj amatérsky. 🙂 Takže, držíme palce! Veronika pri tréningu v bratislavskom fitness centre.

Trénuje aj bývalý tréner


Robo Parížek má úplne iný príbeh. Bol športovcom a 9 rokov sa aktívne venoval basketbalu. Jeho sny o kariére mu však prekazili zranenia a následné artroskopie oboch kolien. Od šestnástich tak začal brať basket len ako hobby a stal sa trénerom. Počas siedmich rokov vychoval až 8 mládežníckych reprezentantov. Lenže na Slovensku je to tak, šport je nedocenený, a tak musel kvôli finančným problémom trénerstvo prerušiť a nájsť si normálnu prácu. A tak starostlivosť o telo prešla na posledné miesto. No odhodlal sa a od prvého decembra začal aktívne chodiť k nám do petržalského štúdia. Ten pocit z dobre odmakaného tréningu pozná, a preto verí, že to s ním tréneri dokážu. My tomu tiež veríme, a preto sme dali Robovi šancu. Robert pri tréningu v petržalskom fitku.

Takí ako väčšina – bez motivácie


Hoci sme chceli vyberať jednotlivcov, zaujala nás spoločná prihláška Mareka Winiarčíka a Lucie Radovičovej, ktorí otvorene napísali, že im nejde o výhru. Chodili na cross, potom sa pokúšali cvičiť samostatne, ale chýbala im motivácia a nakopnutie na zmenu. Jednoducho, nešlo to. Lucia pri tréningu v trénerskom challenge
S týmto problémom sa stretol asi už každý a je to najväčší nepriateľ každého tréningu. Chceli posunúť svoje “pseudocvičenie” niekam ďalej, no nevedeli ako. Preto sme sa rozhodli im dať šancu a tiež sa nám páčilo, že cvičia spolu ako pár – to zostáva často len nenaplneným snom jednej z polovičiek. Marek pred tréningom v bratislavskom fitness centre FIT UP!

Cvičením k vyššiemu sebavedomiu


V Klaudiinom príbehu sa nájdu mnohé ženy. Odmalička bola bacuľka, a tak si za to užila aj veľa posmievačiek a bolesti. Ani ako teenagerka nenosila šaty, sukne, nechodila na kúpalisko – hanbila sa. No povedala si dosť a rozhodla sa nájsť stratené sebavedomie. Sama si upravila jedálniček a schudla neuveriteľných 17 kg. Jej okolie si všimlo pozitívnu zmenu, psychické problémy a hanblivosť boli preč. Krátko pred dosiahnutím jej cieľa však ochorela a musela podstúpiť hormonálnu liečbu. Okrem veľkých výkyvov nálad a nekontrolovateľných chutí na sladké pribrala opäť 20 kg. Klaudia pri svojom tréningu vo fitness centre FIT UP! Za celý život sa nezapojila do žiadnej súťaže, no od tejto choroby sa nevie vrátiť späť do formy. Navyše si začala budovať kariéru a vyžaduje sa od nej, aby sa prezentovala pred druhými – s čím má ale kvôli kilám navyše a slabému sebavedomiu problém. Túži viesť ostatných ľudí a mať šťastnejší život plný skvelých zážitkov. Pre ňu to však znamená najprv dostať po kontrolu svoje telo. Naši účastníci bojujú už skoro dva mesiace, onedlho sa dozviete, aký pokrok urobili!