asdsfafsd 16851 16852

JUMPING s Veronikou

TANEC NA TRAMPOLÍNE, KTORÝ VO VÁS PREBUDÍ ŽIVOT!

Tento novodobý zázrak pre efektívne spaľovanie tukov v tele nesmie chýbať v žiadnom kúte sveta, preto mnohí ocenili, keď zavítal aj na Slovensko. Nejde, ale o skackanie hala-bala, ale o vedené cvičenie na trampolíne, ktoré má svoje pravidlá a nesie názov –

Nevieme presne, kam až siahajú korene jumpingu, no bez ohľadu na to, odkiaľ pochádza, vo veľmi krátkom čase sa u nás udomácnil a našiel si veľké množstvo fanúšikov. Jeho čaro je ukryté v ľahkosti vertikálneho pohybu na malej trampolíne, v tanečných choreografiách a fyzicky náročných prvkoch, ktoré sú zvládnuteľné pre všetkých. Kto chce spaľovať s ľahkosťou,bez toho, aby nepretržite sledoval spotrebu kalórií, určite si obľúbi práve jumping, šport, kde vek nie je prekážkou a únava výhovorkou.

Keď spaľovanie nadbytočných kalórii nebolí

V jumpingu sa spája rytmus s fyzickou aktivitou, kde skúsený tréner dokáže vytvoriť atmosféru tak, aby sa všetci naladili na hudbu a nestihli si uvedomiť ako rýchlo uplynie hodina skákania. Optimálne je kombinovať rytmické skákanie s „relaxačným“, aby ste si mohli rovnomerne rozložiť svoje sily. Jumping umožňuje zapojiť celé telo, podobne ako beh, dokonale prepláchne cievny systém a vytvorí podmienky pozitívneho stresu, ktorý je dôležitým mechanizmom celkovej regenerácie organizmu. Pokiaľ sa jumping zosúladí so správnou životosprávou je schopný regulovať spaľovanie prebytočnej energie. Cvičenie je fyzicky náročné, po niekoľkých návštevách si však telo zvykne a dokáže sa poľahky prispôsobiť aj rýchlejším choreografiám. Je vhodný aj pre tých, ktorí sa s pohybovými aktivitami ešte len začínajú oboznamovať. V tomto ohľade je atraktívnejší ako beh, keďže je tu veľká pohybová pestrosť sprevádzaná rozmanitou hudbou. Atmosféra počas jumpingu je elektrizujúca a najmä prebúdza pozitívne emócie. Skákanie na trampolíne nás vracia do detských čias, keď sme tento spôsob pohybu doslova vyhľadávali. Tak ako sa naša myseľ vracia do detských čias, aj naše telo dostáva koktail večnej mladosti.

Dajme gravitácií na frak

Skákanie na trampolíne nám umožňuje na chvíľu porušiť gravitačné zákony, hoci napokon vždy musíme dopadnúť tam, odkiaľ sme vyleteli. Pohyb smerom nahor a následný pád má priamy dosah na všetky bunky nášho tela. Z jumpingu profitúju kosti, je to výborná prevencia pred osteoporózou. Skákanie na trampolíne podporuje aj lymfatický systém, vďaka čomu sa vaše telo dokáže efektívnejšie zbaviť nepotrebného odpadu. V prípade, že sa jumping stane bežnou súčasťou vášho života a nie je to len z núdze cnosť, môžete očakávať pozitívnu odozvu aj zo strany imunitného systému. Pozitívny stres a fyzická aktivita sprevádzaná obľúbenou hudbou je vhodná kombinácia na prebudenie buniek imunitného systému, ktoré sú efektívnejšie v plnení svojich úloh. Ďalším orgánom, ktorý si určite príde na svoje je črevo. V súčastnosti mnoho ľudí trpí poruchami črevnej peristaltiky, jumping dokáže prebudiť lenivé črevo ku zvýšenej aktivite, čo má za následok zlepšenie trávenia.

Pre tých, ktorí nenašli záľubu v behaní alebo bicyklovaní je jumping vhodnou alternatívou aktívneho pohybu, kde celé telo musí pracovať na plné obrátky. Vhodne koncipovaný tréning napokon prebudí k životu celé telo. Jumping je pre každého, vek ani vzdelanie nie sú handikapom, dôležitá je chuť si zalietať v rytme príjemnej hudby, ktorá nám navodí okamžité endorfíny. Doprajte svojmu telu radosť z lietania, vráti sa vám to mnohonásobne.

VEDELI STE, ŽE…?

  • NASA trampolíny v  80- tych rokoch využívala pre astronautov, ktorí sa vracali z vesmíru. Trampolína im mala pomôcť znovu nadobudnúť stratenú kostnú a svalovú hmotu
  • 15 min na trampolíne sa vyrovná asi 45 min behu do kopca

Každý štvrtok v prevádzke FIT UP! Petržalka o 18:00 vedený JUMPING s Veronikou, stačí sa zahlásiť na recepcii a zarezervovať si tú svoju trampolínu na endrofín.