asdsfafsd 16453 16454

HATHA FLOW JOGA s Gabriela Hviščová

HATHA FLOW JOGA

Lektor: Gabriela Hviščová

Kedy?: Pondelok o 18:00 – 19:00

HATHA FLOW JOGA vychádza z hatha jogy a jej tempo je o trocha rýchlejšie. Rovnako tak prechody medzi pozíciami sú na vlne flow, teda spôsob plynutie medzi pozíciami. Často sa tento typ lekcie skladá zo základnej zostavy pozdravov slnka s rôznymi variáciami.

Tento typ jogy je najmä pre tých, ktorí hľadajú energetizáciu, poriadne naťahovanie a sebavedomie. Tempo lekcie ti nedovolí utekať myšlienkami k potrebným úkonom v práci, takže sa poriadne odreaguješ.

Lektor: Gabriela Hviščová

Jóge sa venuje intenzívne od roku 2015. Vo veku 28 rokov sa stala finančnou manažérkou, kam som sa dostala po kariére v konzultačnej spoločnosti.  Prvý rok na tejto pozícii v tomto mladom veku bol pre ňu však rokom zmien a rokom poznania svojich limitov.

Keď potrebovala vypnúť, obula si tenisky a vybehla von. Časom toto súťaženie so svojim vlastným ja posúvala ďalej a ďalej. Najprv to bol jeden pretek, potom ďalší, potom polmaratón, a pomedzi to 16 hodinové dni v práci. Samozrejme, že telo jedného dňa povedalo „dosť!“.  

Vtedy Gabika objavila a spoznala jogu, ktorá jej otvorila nové dvere, dodala vnútornú silu a pokoj zároveň. Vďaka nej je silnejšie telo, a aj myseľ. Každým dňom ju posúvala ďalej, fyzicky ale aj vnútorne. 

Odkedy sa joge aktívne venuje, snaží sa zbierať skúsenosti aj po jej cestách okolo sveta. Vždy keď sa ocitne na novom mieste, ide sa učiť od tamojších inštruktorov a okúsiť ich svet jogy. Či už je to v Ubude na Bali, alebo na Manhattane v NYC. V džungli v Mexiku, na ostrovoch na Filipínach, na ayurvédskom pobyte na Srí Lanke či na pláži v Los Angeles. 

Aj toto spoznávanie sveta skrz odlišnosť kultúr jej pomohlo pochopiť, čo všetko je joga. Je to výbušnosť a predpísané sekvencie ashtanga vinyasa flow, je to kľud restorative jogy. Je to drill osobnej praxe, ale môže to byť aj hlboký nádych a výdych pri východe slnka. Je to prekonanie samého seba, no najmä prijatie samého seba. 

Socialne siete : IG: @gabciska