asdsfafsd 13472 13476

Ako sa zbaviť bolesti chrbta? Zacvičte s príčinou

Problémy s chrbtom často začíname riešiť až vtedy, keď sa už bolesť nedá vydržať. Vtedy začína kolotoč lekárov, liekov, náplastí, masáží… Jednoducho, snažíme sa odstrániť bolesť, nie jej príčinu. Pomaly to začína vyzerať tak, ako keby bola bolesť chrbta novým trendom. Predbiehame sa v tom, kto má väčšie ťažkosti a, samozrejme, bolí nás úplne všetko: kríže, krk, ramená aj hlava. To, čo predtým trápilo skôr starších, nás kántri už v 20-ke.

Začni pri koreni problému

Bolesť môže mať veľa príčin – stres, nesprávne držanie tela, málo pohybu či sedavé zamestnanie. Máme slabé vnútorné svaly, ktoré sú zodpovedné za držanie tela. Práve to potom spôsobuje bolesť, respektíve preťaženie iných svalov či kĺbov. Vnútorné svaly neposilní žiadna tabletka ani masáž. Tie iba potláčajú príznaky, a teda sú len krátkodobým riešením. Jediné, čo dlhodobo pomáha, je cvičenie. Výborná je napríklad joga, SM systém či pilates. Niekedy si zas stačí len „rozhýbať“ ochabnuté svaly a udržiavať si kondíciu.

Cvič s profíkmi

U nás vo Fit UP!-e máme kvalifikovaných trénerov. Ukážu ti, ako správne cvičiť a pomôžu ti nastaviť si vlastnú, na mieru šitú sériu cvikov. Budú dozerať na správnosť a účinnosť tvojho cvičenia. Pod ich vedením získaš naspäť nielen svoje zdravie, ale nájdeš aj radosť z tréningu. Neprestávaj s cvičením ani vtedy, keď bolesť prejde. Neznamená to, že sa už nevráti. Treba preto udržiavať svaly v kondícii a cvičiť pravidelne. Staň sa naším členom a navštevuj naše fitká už za 17,90 eur na mesiac.